Menu Close

Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimas

Lapkričio 16 d. UNESCO sprendimu yra minima Tarptautinė tolerancijos diena. Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazija taip pat kasmet prisijungia prie tolerancijos dienos minėjimo akcijos.

Lotynų kalboje tolerancija reiškia kantrybę. Tolerancija – tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Kiekvienas žmogus yra individualybė, turi skirtingus pomėgius, gyvenimo būdą, skiriasi savo išvaizda. Tolerancija – tai supratimas, kad visi žmonės yra lygūs, kad visi yra tokie patys žmonės, piliečiai, asmenybės ir turi vienodas teises. Iš esmės, tolerancija yra leidimas žmogui būti savimi ir gyventi taip, kaip nori jis. Tačiau tas žmogus, jo gyvenimo būdas, elgesys ir kalbos neturi pažeisti kito žmogaus teisių ir laisvių. Pripažindami vieni kitus ir gerbdami vienas kitą, galime patirti kur kas daugiau naudos nei konfliktuodami. Vienintelis kelias gyventi vieniems šalia kitų – išmokti pripažinti vienas kito skirtumus.

Šiais mokslo metais lapkričio 15–19 dienomis mūsų progimnazijos bendruomenė aktyviai minėjo Tolerancijos dieną. Socialinė pedagogė O. Barzdaitienė parengė informacinį stendą ir tolerancijos miesto maketą. Miesto namus padėjo dekoruoti 8a klasės mokiniai ir dailės mokytoja E. Boželytė-Liobienė. Didelį, gražų tolerancijos miesto maketą pagamino pailgintos mokymosi dienos grupės mokytoja R. Dadurkienė su 2b klasės mokiniais. Jis papuošė progimnazijos foje. Statydami tolerancijos miestą mokiniai aiškinosi žodžio ,,tolerancija“ prasmę. Socialinė pedagogė R. Ūkelienė kvietė 7–8 klasių mokinius atsakyti į klausimus, ,,kas, Tavo manymu, yra tolerancija?“ ir ,,ką mes kiekvienas galime padaryti, kad visuomenė taptų tolerantiškesnė?“ Penktų klasių mokiniai gamino draugystės rankytes. Iš mokinių sukurtų rankyčių buvo parengtas stendas antrame aukšte. Antrų klasių mokiniai kartu su pailgintos mokymosi dienos grupės mokytojomis tolerancijos miestais papuošė mokyklos kiemą. Rusų kalbos mokytoja K. Sabaliauskienė per pamokas diskutavo apie toleranciją, darė plakatus. 1A klasės mokiniai su mokytoja V. Žukauskiene ir pailgintos mokymosi grupės mokytoja S. Spūdiene kūrė 3D tolerancijos miestus, kalbėjosi apie toleranciją. 1B klasės mokiniai ir mokytoja R. Pažėrienė piešiniuose kūrė tolerancijos miestą. 3B klasės mokiniai su mokytoja L. Andriuškevičiene aiškinosi, kas yra tolerancija, diskutavo apie savo individualumą ir skirtumus, kūrė tolerancijos miestą. 4c klasės mokiniai ir mokytoja J. Gudynienė klasės valandėlės metu kalbėjosi apie tai, kas yra tolerancija, kodėl mes turime būti tolerantiški, dėmesingi vieni kitiems, neabejingi, kai kažkam prireikia pagalbos. Tolerancijos tema buvo integruota ir į etikos pamoką. Dailės pamokų metu 4c klasės mokiniai akvarele arba guašu tapė savo įsivaizduojamą tolerancijos miestą. Etikos mokytoja D. Petručionienė ir tikybos mokytoja V. Gumauskienė pamokų metu kalbėjo apie toleranciją, aiškinosi jos prasmę. Tikybos pamokų metu 1–8 klasių mokiniai kūrė ir piešė savo įsivaizduojamus tolerancijos miestus. Etikos mokytoja D. Petručionienė mokinius kvietė nupiešti arba aprašyti miestus, sujungtus tolerancijos keliu.  6B klasės mokiniai kartu su klasės auklėtoja V. Gumauskiene iš lego kaladėlių konstravo tolerancijos miestą. Vaikai mokėsi būti vienas kitam tolerantiškesni, draugiškesni. Mokyklos psichologė R. Ramonienė ketvirtų klasių mokiniams organizavo užsiėmimus tolerancijos tema, žiūrėjo situacijų filmą, jį aptarė.

Visą savaitę mokiniai aktyviai diskutavo, teikė siūlymus, kaip tapti tolerantiškais, kaip priimti kitokius žmones. Veiklų gausa ir įvairovė šia tema tikrai palietė kiekvieną progimnazijos bendruomenės narį ir, tikimės, pasėjo mūsų tarpe tolerantiškumo sėklas.

Ačiū visiems progimnazijos mokytojams už bendradarbiavimą, bendruomeniškumą ir tolerancijos ugdymą. Būkime tolerantiški vieni kitiems kiekvieną dieną slaptu raktu išlaisvindami iš savo širdies supratingumą, pakantumą, draugiškumą, pagarbą ir kito priėmimą.

 

Vyresnioji socialinė pedagogė Olivija Barzdaitienė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą