Menu Close

Psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencija

Lapkričio 15 d. 7-8 klasių mokiniai dalyvavo prevenciniuose užsiėmimuose „Psichoaktyvios medžiagos? Geriau būk laisvas!“. Progimnazijos socialinė pedagogė Rasa Ūkelienė ir Marijampolės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rūta Stebuliauskaitė su mokiniais diskutavo apie psichoaktyvių medžiagų poveikį jauno žmogaus organizmui bei  priklausomybių atsiradimo priežastis ir pasekmes. Mokiniai dirbo grupėse, atliko užduotis, žiūrėjo ir aptarė informacinį vaizdo klipą apie naujas psichoaktyvias medžiagas, kitaip vadinamas NPS (iš anglų k. – new psichoactive substances). NPS plitimas jaunimo tarpe – aktuali šiandienos problema, sąlygojanti greitą priklausomybės vystymąsi, kartais – ir nekontroliuojamą, staigų ir gyvybei pavojingą sveikatos sutrikdymą. Mokiniai aptarė pagalbos sau būdus ir priemones, o norintys galėjo išbandyti ir „neblaivumo akinius“ – su jais patiriamas vaizdo iškraipymas, suvokimo praradimas, savikontrolės trūkumas (šie pojūčiai atsiranda  pavartojus alkoholio).

Linkime mūsų mokiniams išlikti stipriems, o susidūrus su siūlymu pavartoti psichoaktyvių medžiagų, gebėti jų tvirtai atsisakyti. Kaip sakė Markas Tvenas, „lengviau nepatekti į bėdą, negu iš jos kapstytis“.

Daugiau informacijos apie žalingą psichoaktyvių medžiagų poveikį bei priklausomybių įveikimą galite rasti svetainėse https://askritiskas.lt/ ir https://nerukysiu.lt/ .

Socialinė pedagogė Rasa Ūkelienė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą