Menu Close

Pažintis su „Vaistais gamtoje“

21557068 1834559879892504 717064022 o

             21557068 1834559879892504 717064022 oMūsų mokykla teikė paraišką dalyvauti projekte „Neformaliojo vaikų švietimo plėtra“ ir pateko tarp atrinktųjų mokyklų, kurios sėkmingai galės vykdyti pasirinktas veiklas.  Mokykla turėjo galimybę pasirinkti 6 edukacines programas: dvi iš kultūrinės- meninės krypties, dvi iš technologijų ir kūrybinių industrijų krypties ir dvi iš gamtinės bei ekologinės krypties. Tai netradicinės pamokos, netradicinėse aplinkose. Jos bus rengiamos muziejuose, teatruose, nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, kitose įvairiose edukacinėse erdvėse.

Jose mokiniai kitokiais būdais negu per įprastas pamokas susipažins su regiono ar visos Lietuvos kultūra, istorija, meno, gamtos pasauliu, su kūrybinių industrijų galimybėmis: dizainu, technologijomis, amatais. Mokinių atvežimas iki vietos, kur vykdoma programa,  parvežimas  iki mokyklos, edukacija  finansuojama iš projekto lėšų.

                             Į pirmą tokią edukaciją Labanoro regioniniame parke rugsėjo 7 d. vyko 8a klasės mokiniai, lydimi mokytojų V. Bačinskaitės ir  R. Dijokienės . Mokiniams buvo pristatyta  programa „Vaistai gamtoje“. Dalyviams skirtingose augimvietėse buvo pristatyti vaistiniai augalai, paaiškintos jų rinkimo taisyklės, atsakingo vartojimo reikšmė.  Tai buvo ne tik galimybė susipažinti su senomis vaistažolininkystės tradicijomis, bet ir jų reikšme modernioje medicinoje. Mokiniai turėjo galimybę sužinoti, kokių atsargumo priemonių reikia imtis vartojant vaistažoles ir dėl kurių rūšių visada pravartu pasikonsultuoti su gydytoju.

                             Nuoširdžiai norime padėkoti gamtininkui Andrėjui Gaidamavičiui už įdomų pristatymą. Lektoriaus įtaigumas, įvairiapusiškumas (miškininkas, biologas, geologas, žurnalistas ir t.t.) sužavėjo mokinius ir juos lydėjusias mokytojas. Jo pastebėjimai apie tai, kad kasdien žemėje išnyksta augalų rūšis, kuri gali pagydyti mirtiną ligą, kad tik 5 proc. pasaulio augalų vaistinės savybės mums yra žinomos, kad milžiniškas medicinai reikalingos informacijos klodas glūdi augaluose, privertė kiekvieną susimąstyti. Galbūt  kažkuriam iš dalyvių tai bus kaip nuoroda galvojant apie tolimesnį savo pasirinkimą, profesiją, o gal tiesiog privers kitaip pažiūrėti į šalia augantį augalą. Tai galimybė ugdyti gamtosaugai neabejingą asmenybę, pažinti šalies biologinę įvairovę,  skatinti ekologinę savimonę. Šio projekto dėka mokiniai dar ilgai prisimins įgytas žinias, nuostabų ant laužo virtos arbatos aromatą bei rudenišką antro pagal dydį Lietuvos miško grožį.

{gallery}renginiu_nuotraukos17/vaistai{/gallery}

                                                                                                                   Mokytoja Rita Dijokienė

Skip to content