Pagal mokykloje vykdomą „Neformaliojo vaikų švietimo plėtros“ projektą 10 klasės mokiniai kartu su mokytojomis Nijole Birštoniene ir Rita Dijokiene vyko į edukacinę kelionę „Astronomija ir kosminiai reiškiniai“ Molėtų observatorijoje.
Išvykos tikslas – atskleisti mokiniams kosminio pasaulio didybę ir savarankiško domėjimosi galimybes astronomijos srityje.
Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai susipažino su žvaigždžių įvairove, paslaptingu žvaigždėdaros procesu, saulės sistemos planetomis, egzoplanetomis, galaktikomis, kometomis, asteroidais bei kitais egzotiškais kosminiais objektais. Rankose mokiniams teko palaikyti tikrą meteoritą. Mokiniai nesitikėjo, kad jis toks sunkus. Ir nenuostabu, nes net 93 procentus meteorito sudaro geležis. Mokiniams buvo demonstruojama naujausius mokslinius atradimus iliustruojanti vaizdinė medžiaga, populiariai atskleidžiamos neįtikėtinos astronomijos teorijos ir faktai, padedantys suprasti ir pajusti kosminio pasaulio didybę ir grožį. Užlipę į observatorijos bokštą mokiniai susipažino su astronomų darbu, būdais ir priemonėmis tyrinėti kosmosą. Čia sukonstruotas 165 cm skersmens teleskopas – didžiausias mokslinės paskirties įrenginys Šiaurės Europoje. Pabaigoje mokiniai gavo praktinę užduotį, kaip toliau savarankiškai domėtis astronomija ir kosminiais reiškiniais. Ekskursijos metu pakitusi ugdymosi aplinka skatino mokinių kūrybiškumą.
{gallery}renginiu_nuotraukos17/edu{/gallery}
Geografijos vyresnioji mokytoja Nijolė Birštonienė