Menu Close

„Pavasario magija“ bei „Tie dye ir mes“

Karantinas noro kurti nesustabdė. Birželio 3 d. įvyko Tarptautinis virtualus jaunųjų dizainerių konkursas „ADATA- 2021“, kurį organizavo Marijampolės „Ryto“ pagrindinė mokykla. Mokiniai savo amžiaus grupėse kūrė rūbų kolekcijas bei pristatė jas klasikos arba avangardo pogrupiuose.

Abiejuose pogrupiuose buvo ir mūsų mokyklos technologijų būrelio „Kūrybinės dirbtuvėlės“ atstovės Elada Martynaitytė ir Ema Labanauskaitė iš 5d klasės. Jos visus nustebino savo dažytų rūbų kolekcija. Merginos nuo rudens ieškojo papildomos informacijos apie taip vadinamą „tie dye“ techniką, dažė rūbus, kūrė mini video, kuriuos pristatinėdavo būrelyje. Taip gimė idėja išbandyti jėgas ir konkurse. Mokinės 5-8 klasių klasikos pogrupyje gavo nominaciją  už techniką. Visi stebėjosi, kaip originaliai galima papuošti savo rūbus ir tapti išskirtiniu. Šią kolekciją mokinės taip pat pristatė gegužės 21 d. respublikiniame meno festivalyje-konkurse „Aš kitoks“, kurį virtualiai organizavo Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius. Čia taip pat buvo pastebėtos ir gavo nominaciją „Už drąsą bandyti“.

„Adatos – 2021“ konkurso avangardo pogrupyje netradicinį požiūrį į madą bei savo kolekciją pristatė ir 7a klasės mokinys Žygimantas Baliūnas. Anot vienos komisijos narės,  tai „jautri, graži ir subtili“ kolekcija. Mokinys rūbus kūrė ant pieštų modelių, o rūbams panaudojo pavasario besiskleidžiančius žiedus. Rūbai buvo pristatyti su gamtos nuotraukomis, trumpais  augalų aprašymais, jų simbolika. „Pavasario magija“ (taip vadinosi ši kolekcija) komisijos sprendimu buvo apdovanota III laipsnio diplomu. Didžiausi sveikinimai kūrėjams bei kitų būrelio narių įkvėpėjams. Beje, būrelio nariai dabar labai įnirtingai kuria baigiamuosius savo darbus, kuriuos netrukus bus galima išvysti. Karantinas noro kurti tikrai nesustabdė, o tik pakreipė ieškoti idėjų kitose erdvėse. Didžiuojuosi visa savo šaunia „Kūrybinių dirbtuvėlių“  komandaJ

Technologijų mokytoja Rita Dijokienė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą