Menu Close

Marijampolės savivaldybės mokinių grafikos ir piešinių konkursas Romano Krasninkevičiaus premijai laimėti

Birželio 1-ąją į Marijampolės Kultūros centrą buvo sukviesti Marijampolės savivaldybės mokinių grafikos ir piešinių konkurso Romano Krasninkevičiaus premijai laimėti dalyviai ir juos konkursui ruošę mokytojai. Pagaliau išaušo ta diena, kai galėjome vėl prisiminti, gyvai aptarti parodos akimirkas ir išgirsti vertinimus. Pati paroda vyko Marijampolės kultūros centre  2020 metų spalio – lapkričio mėnesiais.

Ši paroda – konkursas buvo puiki proga vaikams skleisti ir populiarinti liaudies meno tradicijas, deramai pasiruošti žymaus kraštiečio jubiliejui – 2021-aisiais vienam iškiliausių XX a. Sūduvos liaudies meistrui Romanui Krasninkevičiui būtų sukakę devyniasdešimt penkeri. Romanas Krasninkevičius (1926–1996) ‒ sudėtingos biografijos ir didelio talento tautodailininkas grafikas, kurio egzistencijos pagrindas, kaip ir senųjų lietuvių dievdirbių, buvo kūryba, o kūrybos išeities taškas asmeninės patirtys ir išgyvenimai. Grafikas lino ir medžio raižiniuose įamžino asmeninius dvasinius lūžius, būties apmąstymus, meilę tėvams ir tėvynei, žmogaus ir gamtos (ypač gyvūnijos) ryšį, liaudies dainas ir pasakas, autoriui imponavusių asmenybių portretus. Kūryba jam buvo visas gyvenimas, vienas esminių principų ‒ kurti tik gilų ir tikrą turinį ir tik savitomis, paties išieškotomis formomis.

Konkurso tikslas – remiantis originalia menininko kūryba paskatinti jaunuosius kūrėjus atskleisti gebėjimus ir talentą, sukurti įsimintinų kūrinių, išreiškiančių stiprius asmeninius išgyvenimus.

Pirmajame konkurse Romano Krasninkevičiaus premijai laimėti dalyvavo 18 savivaldybės mokinių. 9 mokiniai pristatė po vieną kūrinį. Jie šiame konkurse buvo tik parodos dalyviai.

Mūsų mokiniai Jorė Arbačiauskaitė, Žygimantas Baliūnas, Rokas Kričenas, Aušrinė Izabelė Papečkytė ir Jogailė Stankūnaitė pagerbti padėkos raštais ir atminimo katalogais laikmenose, o juos ruošusios mokytojos Rita Dijokienė ir Ernesta Boželytė-Liobienė – padėkos raštais už etninių tradicijų puoselėjimą ir puikų mokinių parengimą konkursui.

Tikimės, kad šis konkursas, kaip ir žadėjo organizatoriai, taps tradiciniu.

Dailės mokytoja Ernesta Boželytė-Liobienė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą