Menu Close

Europos paveldo dienos 2012

http://www.youtube.com/watch?v=9PfaI8hNjj0

Rugsėjo 14 – 23 dienomis Lietuvoje vyksta kasmetiniai Europos Tarybos programos „Europos paveldo dienos“ renginiai, kuriuos organizuoja Kultūros paveldo departamentas kartu su miestų ir rajonų savivaldybėmis, kultūrinėmis įstaigomis, muziejais.

Idėja pradėti rengti paveldo dienas gimė Prancūzijoje 1984 metais, per keletą metų šis renginys išplito po daugelį Europos šalių. Nuo 1991 metų Europos Tarybos iniciatyva visoje Europoje imtos rengti Europos paveldo dienos.

Taigi ir mūsų mokykloje vyko Europos paveldo dienų renginys “Genius Loci. Vietos dvasia”. Ši tema siekia atkreipti dėmesį į tai, kas sukuria savitą tiek atskiro paminklo, tiek rajono, tiek viso miestelio ar miesto „aurą” – išskirtinę vietos dvasią. Kiekvienas turime tokią vietą, kurioje gera gyventi, ramu ir norisi sugrįžti. Man tokia ramybės oazė yra mano gimtasis miestas Marijampolė. Šiais metais Marijampolės miesto savivaldai sukako 220 metų. Miestas turi savo tradicijas, garbingą praeitį, išsaugotus kultūros paveldo objektus. Apie juos ir buvo kalbėta renginyje.

Gražiausios atsinaujinusio miesto vietos ir istoriniai objektai buvo pademonstruoti nuotraukose, po to įžanginį žodį tarė mokyklos direktorė Asta Ivoškaitė. Ji pasidžiaugė saugomu ir puoselėjamu Marijampolės kultūros paveldu ir palinkėjo mokiniams mylėti ir gerbti savo miestą.

Taip pat renginyje dalyvavo Vilniaus universiteto profesorius Olegas Polekovas, Marijampolės savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vyriausiasis specialistas Valdimantas Kvietkauskas, Marijampolės vyriausiasis paminklotvarkininkas Gedeminas Kuncaitis, kraštotyros muziejaus direktorius Antanas Pileckas ir muziejininkė Audronė Šlyterienė, Lietuvos prezidento Kazio Griniaus memorialinio muziejaus direktorius Vytautas Grinius.

Pranešimą apie mūsų mokyklos istoriją skaitė 9 klasės mokinės Viktorija Kačergytė ir Judita Jančiauskaitė. Su lakūno bandytojo R. Stankevičiaus, kurio vardu pavadinta mūsų mokykla, gyvenimu supažindino 8b klasės mokinės Aiva Krasickaitė ir Ema Stadaliūtė. Apie Marijampolės muziejus papasakojo Euroregiono biuro direktorius, mokyklos tarybos pirmininkas, Gintaras Skamaročius. Po pranešimų vyko trumpas koncertas. Mokiniai grojo, dainavo ir deklamavo eiles apie Lietuvą, jos istoriją ir kultūrą. Klausėmės kanklių muzikos.

Manau, renginys buvo tikrai naudingas visiems mokiniams. Ne tik prisiminėme savo mokyklos ir miesto istoriją, bet ir sužinojome nemažai naujų faktų.  

Taigi didžiuokimės savo miestu, o gražiausias ir įdomiausias jo vietas būtinai parodykime  mūsų svečiams.

Dovilė Žukauskaitė,

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos 8b klasės mokinė.

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą