Menu Close

Erasmus + KA2 projekto “LET’S GROW SMALL HAPPINESS TOGETHER” dalyvių vizitas Rumunijoje

Rimanto Stankevičiaus progimnazijos atstovai ką tik grįžo iš Erasmus+KA2 projekto „Auginkime mažą laimę kartu“ (“Let’s grow small happiness together”) pirmojo mobilumo Rumunijoje, Piatro Neamt mieste. Į susitikimą, kuris vyko gegužės 29 d. – birželio 4 d., vyko aštuntokai Jogailė Stankūnaitė, Gabriela Bielskaitė, Aurėja Trečiokaitė, Patricija Survilaitė, Ugnė Gudynaitė, Kajus Mincevičius bei mokytojos Ernesta Boželytė-Liobienė ir Rita Dijokienė. Patį projektą mūsų mokykloje koordinuoja mokytoja Odeta Gluoksnytė.

Pandemija pakoregavo susitikimų datas bei veiklas. Šio susitikimo metu šalys partnerės Lietuva, Italija, Rumunija, Turkija ir projekto koordinatorė Lenkija aptarė nuveiktus darbus. Kiekviena šalis pademonstravo pristatymus apie savo miestus, mokyklas, sportines veiklas, kurias mėgsta bendraamžiai. Rumunijos atstovai supažindino su savo švietimo sistema. Viso susitikimo metu daug dėmesio, kaip ir priklauso pagal projekto pavadinimą „Auginkime mažą laimę kartu“, buvo skiriama veikloms, kurios džiugina, sutelkia, gerina savijautą. Mokiniai ne tik daug žaidė, šoko, dalyvavo orientaciniuose žaidimuose, bet ir siuvinėjo tradiciniais raštais knygų skirtukus, piešė, reflektavo. Žavėjo kūrybiškumas ir paprastumas. Sportines veiklas lydėjo pažintinės-kultūrinės veiklos. Projekto dalyviai lankėsi vietiniuose muziejuose, vyko į Iassy miestą (Jasai – apskrities centras), kuriame aplankė seniausią Rumunijos Alexandru Ioan Cuza (Al I Cuza) universitetą, vieną  pažangiausių mokslinių tyrimų ir švietimo institucijų, didžiausią ir gražiausią botanikos sodą, Kultūros centrą bei kitus šiam regionui svarbius objektus. Mobilumo kulminacija – didelė vakaronė, kurioje dalyviai pristatė savo regionų mėgstamas dainas ir šokius. Visi linksminosi iš širdies, bet veidus šiek tiek temdė ir liūdesio debesėliai – laikas atsisveikinti. Kupina įspūdžių savaitė baigėsi.

Kitas vizitas numatytas rugsėjo pradžioje Turkijoje. Ten dėmesys bus skiriamas tradiciniams patiekalams, krašto dainoms bei liaudies šokiams. O jau spalio mėnesį visi sugužės į mūsų gimtąjį miestą Marijampolę.

Ši kelionė – tai neišdildoma patirtis mokiniams: krašto pažinimas, susitikimas su bendraamžiais, anglų kalbos įgūdžių tobulinimas. Džiugu, kad yra galimybė dalyvauti tokiuose projektuose.

Rita Dijokienė, Ernesta Boželytė-Liobienė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą