Menu Close

Erasmus + KA2 projekto “LET’S GROW SMALL HAPPINESS TOGETHER” dalyvių įspūdžiai sugrįžus iš Rumunijos

Jogailė S.:

Pirma kelionė į kitą šalį be tėvų, skirtingi žmonės, kalbos, įvairūs muziejai, šokiai – šis projektas tikrai buvo įdomus. Buvo smagu išgirsti apie kitos šalies istoriją, įvairius papročius bei susipažinti su naujais žmonėmis. Visi buvo labai draugiški. Turėjome galimybę vieni kitus išmokyti savo tradicinių šokių, paskui šokom juo visur, kur tik galėjom. Negalima pamiršti ir pačios vietovės: visur augalija, seni pastatai ir kalnai. Lyg vaikščiotum filme. Tikrai keliaučiau dar kartą.

Kajus M.:

Šis projektas turbūt yra geriausias mano gyvenime. Jis parodė, kad net kalbų, religijų, tradicijų skirtumai nesutrukdo žmonėms bendrauti. Nesvarbu, ar tu gerai moki angliškai kalbėti ar ne, visi tave supranta ir palaiko, o palaikymas ten milžiniškas. Jeigu tavo komandos narys rungtyniauja, tu jį palaikai visa širdimi, nors susipažinai su juo tik prieš 2 dienas. Niekada nebuvo momentų, kad jausčiausi vienišas. Visada kažkas pakalbina, pašokdina. Veiklų buvo iki kaklo, bet nesijautė, kad jų per daug, nes jos buvo įdomios, kartais neįprastos ar nematytos. Taip pat suartėji ir su savo komandos nariais, tampi lyg šeima.

Kelionė buvo varginanti, bet kai nuvyksti, savaitės tikrai neužtenka. Visi šitie momentai suksis mano galvoje dar ilgai.

 

Ugnė G.:

Labiausiai man įsiminė žmonės. Rumunijoje gyvenantys vaikai mėgsta bendrauti, apsikabinti ir visada pagelbėja, kai reikia. Tai mane nustebino. Be to, man patiko įvairūs pastatai Piatra Neamt mieste. Viskas atrodė labai modernu, bet tuo pačiu turėjo istorinių pėdsakų. Mane sudomino ne tik pastatai, bet ir etnografiniai rūbai, senoviniai drožybos elementai ir vazos.

 

Aurėja T.:

Praleidusi savaitę Rumunijoje turėjau galimybę aplankyti Piatra Neamt ir Iassy miestus, susipažinti su kitų šalių bendraamžiais, pamatyti nuostabius Karpatų kalnus ir aplankyti  įvairius muziejus. Sužavėjo vienas seniausių šio regiono universitetų ir be galo gražus botanikos sodas, kuriame žydėjo labai daug rožių. Sužinojau, kaip vaikai mokosi mokyklose.

Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę išvykti su Erasmus+ programa ir sutikti tiek daug nuostabių ir šiltų žmonių, kurie buvo labai draugiški ir rūpestingi.

 

Gabriela B.:

Ši kelionė į Rumuniją mane išmokė labai daug. Turėjau galimybę pamatyti naują šalį, miestus, pažinti kultūrą, įvairias Rumunijos vietas, paragauti tradicinio maisto. Bendravau su kitataučiais žmonėmis. Su jais stiprinau savo anglų kalbos įgūdžius, sužinojau apie jų kultūrą. Buvau priversta išeiti iš komforto zonos ir socializuotis.

Kelionėje pamatėme įvairių dalykų: muziejų, įvairios architektūros, botaniko sodą, kalnus ir šiltus, svetingus Rumunijos žmones. Taip pat kelionėje išmokau atsakomybės, rūpintis savimi, savo daiktais ir kaip elgtis kitoje šalyje. Manau, tai tikrai nepaskutinė mano kelionė su ERASMUS+ projektu.

 

Patricija S.:

Visa ši savaitė mane daug ko išmokė. Kaip reikia paprasčiau bendrauti su kitų šalių žmonėmis, kuriems sunkiau sekasi anglų kalba. Komandinio darbo su savo komandos nariais, nors tuos komandos narius pažįsti tik kelias dienas. Labiausiai įsiminė bendravimas su viena itale, kuri išmokė įvairių itališkų kūno ženklų reikšmių. Su ja mūsų visa komanda labai susidraugavo. Taip pat labai suartėjome su rumunais. Jų pagalba labai mums pravertė. Tikrai galiu pasakyti, kad jie vieni iš draugiškiausių ir mandagiausių žmonių, kuriuos aš žinau.

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą