Menu Close

Edukacinė veikla Klimato muziejuje

Projekto EKO MOKYKLA aktyvistai vasarą nesnaudė.

Koks jausmas būti 50 °C karštyje? Ar ūkininkystė persikels į kosmosą? Klaipėda po vandeniu — niūri prognozė ar neišvengiama ateitis? Atsakymų į šiuos klausimus per atostogas ieškojo grupelė mūsų progimnazijos septintokų.

Į šiuos ir panašius klausimus atsakė vienintelis toks Baltijos šalyse  mobilus Klimato muziejus, įrengtas keturiuose spalvinguose jūriniuose konteineriuose. Muziejus pristato 4 pagrindines temas: klimato kaitos priežastis bei padarinius, pagrindinius ES Žaliojo kurso punktus Baltijos šalyse, gamtos svarbą šiuolaikinio žmogaus gyvenime bei tvarius pokyčius, kuriuos lengvai galime atlikti kasdien.

Mokiniams labai patiko interaktyvaus švietimo apie klimato kaitą ir jo padarinius edukacinė pamokėlė: teko pagalvoti, kas namuose yra didžiausi energijos ėdrūnai, koks maistas  turi įtakos klimatui. Įdomi buvo paskaita, bet labiausiai visus  nustebino įkvepiančios tvarumo idėjos, kuriomis galime pasinaudoti visi – viena diena šeimoje be mėsos, nes mėsos produktai palieka didelį anglies pėdsaką atmosferoje; duše praustis tik kelias minutes,  nes daugiausiai energijos namuose sunaudoja vandens šildymas; džinsus pirkti iš antrų rankų, nes siuvant standartinius džinsus sunaudojama 7000 l vandens, o tai yra viena didžiausių aplinkosauginių nuodėmių.

Veikdami kartu mes galime išsaugoti vertingus Žemės išteklius.

Biologijos mokytoja Aušrinė Motūzienė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą