Menu Close

Dieninėje vaikų vasaros poilsio stovykloje ,,Sveikuolių vasarėlė“

Po kelerius metus trukusios pasaulinės COVID-19 pandemijos džiaugiamės birželio 14 – 20 dienomis vėl galėję pakviesti mokinius dalyvauti dieninėje vaikų vasaros poilsio stovykloje ,,Sveikuolių vasarėlė“. Stovykloje 5 dienas penkiose grupėse ilsėjosi 109 1 – 4 klasių mokiniai.

Kiekvieną dieną vaikai buvo užimti socialiai naudinga veikla, kurią vykdėme pagal progimnazijos direktoriaus patvirtintas stovyklos grupių veiklos programas. Veiklas pradėdavome rytine mankšta, kurią vedė mokytojos, tą dieną dirbančios stovyklos grupėse.

Stovyklautojai apsilankė LISPA mokykloje,  Marijampolės kultūros centre esančiame vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio ,,Žolynukai“ repeticijoje, dalyvavo Gedulo ir vilties dienos minėjimo žygyje. Progimnazijoje vyko molio lipdymo edukacija, Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės prisistatymas, visuomenės sveikatos priežiūros specialistės pamokėlė ,,Sveikas žmogus“ ir pirmos pagalbos mokymai. Stovyklautojai gamino knygos skirtukus, buvo organizuotos sportinės estafetės ir orientacinio sporto užsiėmimai. Taip pat lankėsi Mini zoologijos sode, esančiame Trakėnuose. Jame apžiūrėjo gyvūnus, juos maitino, domėjosi kokiose šalyse paplitę gyvūnai, jų mitybos ypatumais. Namo grįžo kupini įspūdžių.  Paskutinę stovyklos dieną keliavo į Marijampolės kino teatrą ,,Spindulys“ žiūrėti filmo, žaidė miesto parke.

Per stovyklos uždarymą vaikai dalijosi patirtais įspūdžiais, išsakė patirtas emocijas. Jų nuomonė apie stovyklą tik pati geriausia. Vieni vaikai išskyrė kelias labiausiai patikusias veiklas, tačiau dauguma vaikų teigė, kad patiko visos veiklos. Atsisveikinant kiekvienas stovyklautojas buvo apdovanotas padėkos raštu už aktyvų dalyvavimą stovykloje.

Kiekviena diena, praleista stovykloje, vaikams buvo įdomi ir prasminga. Mūsų stovyklautojai ne tik pramogavo, bet ir įgijo įvairių žinių, ugdė sportinius, meninius, socialinius, pažintinius įgūdžius, patyrė daug teigiamų emocijų.

Tėvai džiaugėsi aktyviu vaikų užimtumu ir organizuotomis įvairiomis edukacinėmis veiklomis. Pasak tėvų, vaikai iš stovyklos grįždavo pilni įspūdžių ir labai pakilios nuotaikos. O mes džiaugiamės tokiu tėvų ir vaikų įvertinimu.

Progimnazija dėkinga:

  • vaikų tėveliams už maitinimo ir edukacinių veiklų apmokėjimą;
  • LISPA mokyklai bei vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio ,,Žolynukai“ vadovėms už priėmimą ir edukacines veiklas;
  • Suvalkijos šaulių (Marijampolės apkr.) 4-osios rinktinės šauliams;
  • pedagogams ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistei, dirbusiems stovykloje.

 Vyresnioji socialinė pedagogė Olivija Barzdaitienė

 

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą