Menu Close

Vertimų konkursas „Tavo žvilgsnis 2021“

Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas  jau penkioliktus metus įdomiai ir kūrybingai dirba švietimo ir kultūros srityse. Šio fondo veikla ugdo mokinių pilietiškumą, skatina mokytis, praktiškai pritaikyti sukauptas žinias, moko mąstyti, dirbti savarankiškai, formuoja socialinius įgūdžius, suteikia galimybę vaikams realizuoti save ir padeda atskleisti kuo daugiau talentų.

           Šio fondo renginiai ir projektai skatina vaikų ir jaunimo iniciatyvas, ugdo dalykines ir profesines kompetencijas. Mokiniai pamėgo šio fondo rengiamą vertimų ir kūrinių iliustracijų projektą „Tavo žvilgsnis 2021”, jau tapusį tradiciniu. Šiame projekte dalyvavo ir mūsų progimnazijos mokiniai, kurie tekstus vertė iš anglų ir rusų kalbų. Nors vertimai pareikalavo daug pastangų ir laiko, tačiau mokinių indėlis ir atsakingas požiūris į mokymąsi nulėmė džiugius rezultatus – išvertę tekstus iš pirmosios užsienio (anglų) kalbos diplomais apdovanoti Ignas Beniulis (5b kl.), Rokas Černiauskas (6c kl.), o padėkas gavo Paulius Leimonas (5c kl.), bei Donatas Mačys (5c kl.). Mokinius ruošė anglų kalbos vyr. mokytoja Daiva Veselgienė.

Diplomu už labai gerą vertimą iš antrosios užsienio (rusų) kalbos apdovanotas dar tik pirmus metus ją besimokantis mokinys Rokas Černiauskas (6c kl.). Taip pat diplomais už labai gerą vertimą apdovanoti vyresniųjų klasių mokiniai Jogailė Stankūnaitė (7a kl.), Matas Alkimavičius (7c kl.), Mingailė Montvilaitė (8a kl.).  Kiti mokiniai, savo jėgas išbandę tekstų vertime, apdovanoti padėkos raštais: Rugilė Petrukonytė (6a kl.), Martinas Myru (6b kl.), Emili Venckūnaitė (6b kl.), Agota Juškaitė (8c kl.). Mokinius ruošė rusų kalbos mokytoja Kristina Sabaliauskienė.

Mokiniai pagilino anglų ir rusų kalbų žinias, susipažino su teksto vertimo specifika ir yra pasirengę  tobulinti savo pirmosios ir antrosios užsienio kalbos gebėjimus.

 

Rusų kalbos mokytoja Kristina Sabaliauskienė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą