Kaip žinia, elektronikos atliekų srautas yra vienas sparčiausiai augančių visame pasaulyje, o kasmet jų perdirbama tik penktadalis. Spalio 14 dieną pasaulis minėjo Tarptautinę elektronikos atliekų dieną. Tarptautinė elektronikos atliekų diena skirta kuo plačiau informuoti visuomenę apie elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymo, jų surinkimo ir perdirbimo problemas. Tačiau kai kuri naudota elektros ir elektroninė įranga (mobilieji telefonai, kompiuteriai, televizoriai, garso ir buitinė technika, sodo ir daržo elektriniai įrankiai, žaislai, šviestuvai ir kt.) nebūtinai turi patekti pas atliekų tvarkytojus, nes ji gali būti panaudota pakartotinai. Kartais užtenka nedidelio remonto, kad tokia įranga vėl veiktų. Neretai mobilųjį telefoną keičiame ne dėl to, kad jis sugedo, o dėl to, kad norime turėti modernesnį ir pan. Tokiu atveju dar veikiantį prietaisą galima padovanoti ar už simbolinį mokestį perleisti kitam.
Šią dieną paminėjo ir mūsų progimnazija, priklausanti Lietuvos EKO MOKYKLŲ tinklui. Visi mokiniai, tą dieną turėję biologijos pamokas, dalyvavo nuotoliniame aplinkosauginiame seminare „Elektros ir elektroninės įrangos, baterijų ir akumuliatorių atliekų tvarkymas, priėmimo vietos, šių atliekų atskiro surinkimo būtinybė, žalingas poveikis aplinkai bei žmonių sveikatai“.
Dėkojame Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijai už puikiai paruoštą informatyvią prezentaciją. Mokiniai daug domisi, skaito šia tema, bet kad iki 2026 metų 750 milijonų ausinukų pasaulyje nebeveiks ir, kad juos sudėjus kartu galima apjuosti Mėnulį net 3 kartus – šito nežinojome…
Mums tikrai rūpi rytojus.
Biologijos mokytoja A. Motūzienė