Menu Close

SUSITIKIMAS TRADICINĖJE STOVYKLOJE ,,SVEIKUOLIŲ VASARĖLĖ“

Šių metų birželio 17-21 dienomis Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazijoje veikė dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla „Sveikuolių vasarėlė“. Stovykloje 5 dienas trijose grupėse ilsėjosi 1-4 klasių 69 mokiniai. Kiekvieną dieną vaikai buvo užimti socialiai naudinga veikla, kurią vykdėme pagal Progimnazijos direktorės patvirtintas stovyklos grupių veiklos programas.
Birželio 17 dieną visi stovykloje poilsiaujantys vaikai dieną praleido kartu. Keliavo į Marijampolės kino teatrą ,,Spindulys“ žiūrėti filmą ,,Išvirkščias pasaulis 2“. Tai nuotaikinga animacinė komedija apie emocijas. Po filmo stovyklautojai sportavo miesto parke. Grįžę į mokyklą vaikai su mokytojais aptarė žiūrėtą filmą.
Birželio 18-21 dienomis stovyklautojai lankėsi atnaujintame Kauno zoologijos sode. Čia apžiūrėjo gyvūnus, tyrinėjo, stengėsi pažinti ir sužinoti kuo daugiau informacijos apie gyvūnus.
Skirtingomis dienomis visos stovyklautojų grupės lankėsi VšĮ ,,Sveiki sveiki“. Joje mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Modelino kūrybinės dirbtuvės“. Edukacijos metu vaikai susipažino su polimeriniu moliu (kepamu modelinu) ir jo panaudojimo galimybėmis. Pasitelkę  kūrybiškumą ir menines galias, vaikai dekoravo  šaukštelius polimeriniu moliu. Kol dekoracijos ant šaukštelių kaito, vaikai žaidė įvarius žaidimus. Edukacijos metu vaikai ne tik lavino savo kūrybinius gebėjimus, tačiau ir mokėsi pasitikėjimo savimi, tolerancijos ir pagarbos vienas kito darbui bei draugiškumo. Iš edukacijos kiekvienas stovyklautojas parsivežė savo dekoruotą šaukštelį.
Taip pat stovyklautojai lankėsi Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Mažiausi stovyklautojai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Piešiame smėliu“, o vyresnieji – ,,Tapyba be teptuko“. Šiuose užsiėmimuose stovyklautojai mokėsi atsipalaiduoti, sužadinti savo lytėjimo pojūčius ir lavinti savo kūrybines galias. Vaikai iš edukacijos grįžo su savos kūrybos paveikslėliais.
Skirtingomis dienomis visos stovyklautojų grupės taip pat aplankė senovinių automobilių ir motociklų muziejų ,,Kubilkiemis“, esantį Marijampolėje. Šiame muziejuje vaikai apžiūrėjo ne tik senovinius automobilius ir motociklus, bet ir senovinius įvairius daiktus. Muziejaus savininkas mielai papasakojo daug įdomių istorijų, atsakė į stovyklautojų klausimus, leido įlipti į automobilius ir juose pasėdėti. Vaikai grįžo kupini įspūdžių.
Stovyklos uždarymo renginyje mokiniai vaišinosi ledais ir dalijosi patirtais įspūdžiais, išsakė savo patirtas emocijas. Jų nuomonė apie stovyklą tik pati geriausia. Kiekviena diena, praleista stovykloje, vaikams buvo įdomi ir prasminga. Mūsų stovyklautojai turiningai praleido laisvalaikį, įgijo įvairių žinių, ugdė sportinius, meninius, socialinius, pažintinius įgūdžius, veiklos metu patyrė daug teigiamų emocijų.
Tėvai džiaugėsi aktyviu vaikų užimtumu ir organizuotomis įvairiomis edukacinėmis veiklomis. O mes džiaugiamės tokiu tėvų ir vaikų įvertinimu.
Progimnazija dėkinga vaikų tėveliams už edukacinių veiklų apmokėjimą, progimnazijos valgyklos darbuotojoms už skanų ir šiltą maistą bei pedagogams, mokytojo padėjėjams ir švietimo pagalbos specialistams, dirbusiems stovykloje.

Vyresnioji socialinė pedagogė Olivija Barzdaitienė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą