Menu Close

Olimpiada „Mes – miškui, miškas – visiems“

Valstybinių miškų urėdija, būdama socialiai atsakinga įmonė, siekdama supažindinti jaunąją kartą su Lietuvos miškais, organizavo pirmą Lietuvos istorijoje miškininkystės olimpiadą „Mes – miškui, miškas – visiems“.

Atrankiniame olimpiados etape, kuris vyko kovo 13 d., dalyvavo 14 mūsų progimnazijos mokinių. Iš viso atrankos etape savo žinias išbandė virš 1000 Lietuvos  mokinių. Jie atsakinėjo į 60 teorinių klausimų. Dalyviai turėjo žinoti, kokios augalų, gyvūnų ir grybų rūšys paplitę Lietuvos miškuose, kaip jos sąveikauja tarpusavyje ir kokie gamtiniai procesai vyksta miško ekosistemose. Svarbu buvo išmanyti  apie įvairias ekologines miškų problemas – invazinių rūšių plitimą, klimato kaitą ir miškų nykimą.

Sveikiname 5b klasės mokines Elzę Dijokaitę, Domantę Biskytę, Dominyką Sinkevičiūtę (mokytoja A. Motūzienė), taip pat 7c kl. mokinį Džiugą Igarį (mokytoja R. Dijokienė), kurie  pateko į šalies etapą ir yra pakviesti atstovauti mokyklai olimpiados finale gegužės mėnesį.

Miškai atlieka itin svarbų vaidmenį mūsų gyvenime. Jie užima apie trečdalį viso mūsų planetos sausumos ploto, miškuose gyvena apie pusę visų mokslui žinomų organizmų rūšių. Miškų biologinė įvairovė yra viena didžiausių iš visų ekosistemų. Taip pat miškai švelnina klimatą, valo orą, mažina taršą, saugo nuo potvynių ir erozijos, veikia kaip natūralūs vandens filtrai. Dėl to pasaulinė bendruomenė raginama branginti ir tausoti šį Žemės turtą.

 

Biologijos mokytojos A. Motūzienė, R. Dijokienė

Skip to content