Menu Close

„Nenurašau, o palaikau“

Nuotraukos su skirtingom kojinem Collage 5

 Nuotraukos su skirtingom kojinem Collage 52011 m. gruodžio 19 d. Jungtinių Tautų Organizacija kovo 21 dieną paskelbė Pasauline Dauno sindromo diena. Trečio metų mėnesio 21 diena pasirinkta neatsitiktinai – šie skaičiai siejami su 21-osios chromosomos defektais, kurie ir sukelia Dauno sindromą.

Pasaulinės Dauno sindromo dienos tikslas yra didinti visuomenės supratimą visame pasaulyje apie Dauno sindromą, skatinti žmonių toleranciją bei paraginti kiekvieną iš mūsų išdrįsti pabūti kitokiais.

Iš tiesų labai svarbu kuo daugiau kalbėti ir suvokti, kad visi vaikai ir suaugę žmonės yra unikalios asmenybės su savo skirtingais gebėjimais ir ypatybėmis. Dauno sindromas – tai genetinis sutrikimas, pasireiškiantis dėl įgimto chromosominio defekto – 21 chromosomos patrigubėjimo. Nėra nustatyta, kodėl susergama šia genetine liga. Chromosomų pakitimai nulemia tam tikrus Dauno sindromui būdingus išorinius bruožus, tokius kaip įstrižas akių plyšys, plokščias tarpuakis, viena delninė raukšlė, didesnis tarpas tarp 1-o ir 2-o pėdos piršto, trumpas kaklas, žemas ūgis. Tačiau kiekvienas kūdikis, turintis Dauno sindromą yra unikalus, vienas gali turėti tik vieną ar kelis iš minėtų bruožų, o kitas – ir daugiau. Galime pasidžiaugti tuo, kad medicinos dėka šie žmonės išgyvena iki 60 m. ir ilgiau, tuo tarpu anksčiau išgyvendavo vidutiniškai iki 9 m.

Minint Pasaulinę Dauno sindromo dieną, išreiškiant palaikymą bei toleranciją Dauno sindromą turintiems žmonėms ir jų šeimoms, visame pasaulyje mūvimos skirtingos kojinės, simbolizuojančios kitoniškumą.

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazijos mokiniai aktyviai įsitraukė į Pasaulinės Dauno sindromo dienos minėjimo akciją ,,Nenurašau, o palaikau“ ir šią dieną mūvėjo skirtingas kojines. 2021 m. kovo 19 d. jungėsi į socialinę tolerancijos paskaitą ,,(NE)PAMOKA apie Dauno sindromą ir skirtingas kojines”, kurios tikslas buvo didinti Lietuvos moksleivių sąmoningumą ir toleranciją, mažinti socialinę atskirtį.

Mūsų progimnazijos bendruomenė linki nebijoti būti kitokiais, būkite tolerantiški vieni kitiems ir visuomet išlikite vieningi!

Vyresnioji socialinė pedagogė Olivija Barzdaitienė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą