Menu Close

Geros savijautos programa „Atsipalaidavęs ir stiprus“

8a klasės mokiniai spalio 18-21 d. dienomis dalyvavo geros savijautos programoje „Atsipalaidavęs ir stiprus“. Mokymus vaikams vedė Ingrida Kučinskienė. Programos tikslas – ugdyti socialinius-emocinius, bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžius, gilesnį mokinių savęs pažinimą bei gebėjimą reflektuoti, priimti atsakingus sprendimus, stiprinti vaikų ir jaunuolių psichologinį atsparumą, savivertę bei skatinti jų motyvaciją mokytis.

Programa sudaryta iš dviejų dalių. Pirmoje dalyje dėmesys buvo skiriamas  sveikam kūnui. Tai įvairūs fiziniai pratimai, įtraukiančios diskusijos apie sveiką gyvenimo būdą, žinios apie gerą savijautą lemiančius faktorius. Antroje dalyje vyko mokymai apie  „aiškų  protą“  – tai įvairūs kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimai, kurie suteikia energijos, mažina psichinę įtampą, gerina savijautą, gebėjimą susitelkti ir susigrąžinti emocinę pusiausvyrą erzinančiose situacijose, žaidimai ir procesai, kurie padeda atskleisti žmogiškąsias vertybes – draugiškumą, bendrumą, pasitikėjimą, entuziazmą. Programos metu buvo aiškinama, nuo ko priklauso fizinė sveikata ir emocinė būsena, kodėl būna dienų, kada noriai atliekame užduotis, galime lengvai susikaupti ir mokytis, bet būna dienų, kada tingisi, esame išsiblaškę, nieko nesinori, reikia prisiversti mokytis, viskas erzina, pykstamės su draugais ir tėvais. Buvo kalbama apie tai, ką daryti, kad būtumėm geros nuotaikos ir diena būtų sėkminga.

Mokinius maloniai nustebino šios veiklos. Refleksijos metu buvo išsakytos mintys, kad tai „kažkas visiškai naujo ir nepatirto“ bei „kad tai galėtų tapti vos ne kasdiene pamoka“. Svarbiausia, kad tai buvo galimybė išmokti pabūti su pačiu savimi.

Tikimės, kad įgyti įgūdžiai ir žinios padės mokymosi procesuose, bendravime su draugais, tėvais ir mokytojais. Sumažėjus stresui pagerėja mokymosi kokybė, atsiskleidžia talentai.

8a klasės auklėtoja Rita Dijokienė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą