Menu Close

Erasmus+ KA2 projekto „Auginkime mažą laimę kartu“ (“LET’S GROW SMALL HAPPINESS TOGETHER”) dalyvių vizitas Turkijoje

Rugsėjo 25 d. Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazijos mokinės Goda Račkelytė, Vėtra Gauryliūtė, Emilija Neveckaitė, Eva Abromavičiūtė, Justė Trečiokaitė bei Aušrinė-Izabelė Papečkytė, mokytoja ir projekto koordinatorė Odeta Gluoksnytė bei socialinė pedagogė Olivija Barzdaitienė grįžo iš Erasmus+ KA2 projekto „Auginkime mažą laimę kartu“ (“Let’s grow small happiness together”) antrojo mobilumo, kuris vyko Salihli mieste, Turkijoje. Ten mūsų mokyklos atstovai susitiko su savo partneriais iš Italijos, Rumunijos, Turkijos ir Lenkijos.

Mobilumo Turkijoje pagrindinė tema buvo muzika. Pirmasis susitikimas prasidėjo kiekvienos šalies partnerės himno giedojimu. Vėliau kiekvienos šalies atstovai pademonstravo savo prisistatymus, supažindino su savo šalies kultūra. Tada apžiūrėjome Salihli miestą.

Kitą dieną projekto dalyviai vyko į Salihli Namik Kemal secondary mokyklą, kurioje linksmai bendravo, šoko, dainavo, mokėsi turkiškų dainų ir žaidė įvarius žaidimus. Kiekvienos šalies atstovai pristatė savo šalies tradicinį maistą, tradicinius šokius ir dainas. Po to apsilankė Salihli miesto muziejuje.

Mobilumo metu turėjome puikią progą geriau pažinti Turkijos istoriją ir kultūrą. Apžiūrėjome senovinį Sardžio miestą, kuris yra netoli Salihli, dabartinio Sarto vietoje, Turkijos Manisos provincijoje, taip pat senovinį Epheso miestą, esantį netoli Seldžiuko, Izmiro provincijoje prie Egėjo jūros. Sužinojome, kad  2015 metais Epheso archeologinė vietovė yra įrašyta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Aplankėme Pamukalę – mineralinių versmių vietovę, esančią pietvakarių Turkijoje, Denizlio provincijoje, Didžiojo Mendereso slėnyje prie Hierapolio miesto griuvėsių. Senovės miestas Hierapolis, įkurtas Pergamo karaliaus XI amžiuje prieš Kristų, yra labai svarbus Pamukalės istorijoje – čia žuvo vienas iš Kristaus mokinių. Archeologų Hierapolis dar kitaip vadinamas Šventuoju miestu. Pamukalėje kalnų šlaitais žemyn teka labai druskingas mineralinis vanduo apnešdamas uolas kalkių sluoksniu. Ant jų per ilgą laiką susiformavo kalkių terasos, baseinai, sienos. Keltuvu kilome į 1400 m aukštį pasigrožėti miestu ir kalnais iš viršaus. Grįždami autobusu į Salihli, dainavome visų šalių partnerių dainas, daug bendravome.

Paskutinė mobilumo diena buvo skirta refleksijai: aptarėme jau nuveiktus darbus ir būsimus darbus, kuriuos reikės atlikti iki vizito į Lietuvą. Savo partnerius priimsime Marijampolėje spalio viduryje. Šio susitikimo tema  – „Nuotraukų istorijos“.

Viešnagę Turkijoje baigėme gražia, didele vakarone, kurios metu daug šokome, dainavome, gavome sertifikatus ir džiaugėmės kartu praleistu laiku, bet tuo pačiu ir liūdėjome, kad atėjo metas atsisveikinti, nes visos šio susitikimo veiklos buvo įdomios, skirtos sukurti gerai nuotaikai ir savijautai, skatinti geras emocijas, atskleisti savo talentus ir lavinti muzikinius gebėjimus.

Tokie tarptautiniai projektai – tai puiki galimybė tobulinti anglų kalbą, mokytis geriau pažinti save bei kitus daugiakultūrėje erdvėje. Erasmus+ projektai suteikia galimybę visai progimnazijos bendruomenei aktyviai dalyvauti tarptautinėse veiklose. Dalyvavimas projektuose ne tik praturtina mokymo procesą ir skatina mokymosi motyvaciją, atveria galimybes ugdyti mokinių tarptautiškumo kompetencijas, bet ir padeda kurti geresnius progimnazijos bendruomenės narių tarpusavio santykius.

 

Socialinė pedagogė Olivija Barzdaitienė ir anglų kalbos mokytoja metodininkė Odeta Gluoksnytė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą