Menu Close

Edukacinė išvyka į Lenkijos sostinę Varšuvą

Praėjusį ketvirtadienį 7d ir 8b klasės mokiniai  vyko į dviejų dienų edukacinę išvyką į Varšuvą. Pagrindinis kelionės tikslas – aplankyti vieną moderniausių Europoje technologijų muziejų – Koperniko mokslo centrą. Taip pat lankėmės ir Varšuvos zoologijos sode, įkurtame dar 1928 m.  Šiandien 40 ha plote gyvena apie 500 skirtingų rūšių gyvūnų. Tai modernus zoologijos sodas, kuris  priklauso Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijai.

Vėliau mūsų laukė apžvalginė ekskursija pėsčiomis, kurios metu susipažinome su Varšuvos senamiesčiu, įtrauktu į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Karalių pilis ir aikštė, Karaliaus Zigmanto III kolona, Šv. Jono katedra, turgaus aikštė ir paminklas Varšuvos simboliui Undinei,  norus pildantis stebuklingas varpas – visko ir neišvardinsi, kiek pamatėme ir sužinojome lydimi gido.  Po ilgos kelionės senamiesčiu (nuėjome apie 13 km) ir patirtų įspūdžių ilsėjomės viešbutyje. Jame netrūko draugiškų pokalbių, bendravimo ir stalo žaidimų.

Pailsėję ir papusryčiavę lankėmės  Koperniko mokslo centre. Jame nėra jokių gidų ar popierinių bukletų. Prie kiekvieno eksponato pateikta instrukcija. Eksponatus pažinti privalėjome patys liesdami, klausydamiesi, matydami. Šis mokslo centras – tai interaktyvus muziejus, jame įdomiai ir žaismingai pateikiami įvairių mokslo sričių išradimai ir technologijos – nuo rato ir garo variklio iki interneto ir modernių laboratorinių prietaisų atsiradimo, supažindinama su žmogaus fiziologija ir neuromokslu. Mokėmės biologijos, fizikos, chemijos – pamatėme, kaip sudėtingas mokslas arba dėsnis gali būti pateiktas įdomiais būdais.

Visų keliavusių mokinių vardu nuoširdžiai dėkojame savo auklėtojai A. Motūzienei, 8b klasės auklėtojai  G. Stundžienei bei mokytojai R. Zdanei už nepamirštamus įspūdžius ir naujas patirtis.

 

7d klasės mokinės E.Martynaitytė ir E. Zdancevičiūtė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą