Menu Close

Dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla ,,Sveikuolių vasarėlė“

Birželio 12 – 16 dienomis Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazijoje veikė dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla „Sveikuolių vasarėlė“. Stovykloje 5 dienas penkiose grupėse ilsėjosi 1-4 klasių  94 mokiniai.

Kiekvieną dieną vaikai buvo užimti socialiai naudinga veikla, kurią vykdėme pagal progimnazijos direktoriaus patvirtintas stovyklos grupių veiklos programas. Kiekvieną dieną susirinkę į stovyklą veiklas pradėdavome rytine mankšta, kurią vedė stovykloje dirbusios mokytojos ir pagalbos mokiniui specialistai.

Birželio 12 dieną mokiniai keliavo į Marijampolės kino teatrą ,,Spindulys“ žiūrėti filmą, vėliau jį aptarė su mokytojais. Po to  gamino trispalves paukščių girliandas, paukščiukus ant pagaliuko, spalvino įvarius paukščius. Jie buvo skirti Vilties ir gedulo dienos paminėjimui. Šiais metais Vilties ir gedulo dienos simbolis – Vilties paukštis.

Birželio 13 – 16 dienomis kiekvienos grupės vaikai buvo užimti skirtinga veikla. Stovyklautojai lankėsi J. Basanavičiaus gimtinėje. Joje vaikai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose ,,Vargo mokykla“ ir ,,Pro vaikystės langą“. 1-2 klasių mokiniai apžiūrėjo J. Basanavičiaus muziejų, sužinojo Jono Basanavičiaus svarbiausius gyvenimo faktus. O 3-4 klasių mokiniai susipažino su spaudos draudimo laikais, daraktorių mokykla, mokymo priemonėmis, tuo metu uždrausta literatūra. Žvakių šviesoje mokėsi rašyti grifelinėje lentelėje, skaitė maldaknygę, iš kurios rašto mokėsi Jonas Basanavičius.

Skirtingomis dienomis visos stovyklautojų grupės lankėsi Paežerių dvare. Jame vaikai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose ,,Žaidimų pynė“ ir ,,Senojo pašto paslaptys“. 1-2 klasių mokiniai susipažino su žaislų atsiradimo istorija, jų gaminimo procesu, buvo pristatytos medžiagos, iš kurių gaminami žaislai. Taip pat mokiniai žaidė XX ir XXI a. judrius bei loginius žaidimus, kurių metu susipažino su senaisiais buities daiktais. 3-4 klasių mokiniai susipažino su pašto atsiradimo istorija, netikėčiausiais ir įdomiausiais laiškų siuntimo būdais, mokėsi iššifruoti slaptas žinutes, rašyti laiškus specialiai paruošta tikra žąsies plunksna ir rašomąja mašinėle,  juos užantspauduoti.

Vilties ir gedulo dieną 3-4 klasių mokiniai dalyvavo žygyje, kurio tikslas buvo aplankyti paminklą, skirtą Tremčiai atminti ir prisiminti, pagerbti tremtin išvarytus žmones. Mokiniai prie paminklo paliko savo pagamintus Vilties paukščius, o progimnazijos I aukšto fojė papuošė trispalvėmis Vilties paukščių girliandomis.

1-2 klasių mokiniai lankėsi Marijampolės kraštotyros muziejuje, kuriame dalyvavo ,,Suvalkietiško  tautinio kostiumo“ edukacijoje. Susipažino su tautinio kostiumo dėvėjimo tradicijomis, nagrinėjo Suvalkijos regiono tautinio kostiumo pavyzdį. Sužinoję visas tautinio kostiumo gamybos subtilybes patys dekoravo drobinį maišelį.

3-4 klasių mokiniai lankėsi Bulotų namuose, kur sužinojo apie tarpukario inteligentų gyvenimo būdą, arbatėlių stalo etiketo ir serviravimo subtilybes, apžiūrėjo muziejų. Grįžę po muziejuose vykusių edukacijų, mokiniai dalyvavo fizinio aktyvumo užsiėmimuose. Juos vedė progimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė. Karjeros ugdymo specialistė mokiniams vedė kūrybinį užsiėmimą ,,Mozaika“, kurio metu mokiniai pasigamino sau darbelį.

Taip pat visos stovyklautojų grupės lankėsi Žuvinto biosferos rezervate. Jame mokiniai susipažino su Lietuvoje sutinkamais paukščiais, turėjo galimybę stebėti rezervato aplinką. Mokiniai grįžo kupini įspūdžių.

Paskutinę stovyklavimo dieną mokiniai vaišinosi ledais ir dalijosi patirtais įspūdžiais. Jų nuomonė apie stovyklą tik pati geriausia.

Kiekviena diena, praleista stovykloje, vaikams buvo įdomi ir prasminga. Mūsų stovyklautojai turiningai leido laiką, įgijo įvairių žinių, ugdė sportinius, meninius, socialinius, pažintinius įgūdžius, veiklų metu patyrė daug teigiamų emocijų.

Tėvai džiaugėsi aktyviu vaikų užimtumu ir organizuotomis įvairiomis edukacinėmis veiklomis. Pasak tėvų, vaikai iš stovyklos grįždavo pilni įspūdžių ir labai pakilios nuotaikos. O mes džiaugiamės tokiu tėvų ir vaikų įvertinimu.

Progimnazija dėkinga vaikų tėveliams bei pedagogams, švietimo pagalbos specialistams, karjeros ugdymo specialistei ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistei, dirbusiems stovykloje.

Vyresnioji socialinė pedagogė Olivija Barzdaitienė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą