Menu Close

Akcija ,,Nenurašau, o palaikau”

Kovo 21 dieną yra minima Pasaulinė Dauno sindromo diena.  Šios minimos dienos tikslas – didinti visuomenės supratimą apie Dauno sindromą, skatinti žmonių toleranciją bei paraginti kiekvieną iš mūsų išdrįsti pabūti kitokiais.

Dauno sindromas – tai genetinis sutrikimas, pasireiškiantis dėl įgimto chromosominio defekto – 21 chromosomos patrigubėjimo. Nėra nustatyta, kodėl susergama šia genetine liga. Chromosomų pakitimai nulemia tam tikrus Dauno sindromui būdingus išorinius bruožus, tokius kaip: įstrižas akių plyšys, plokščias tarpuakis, viena delninė raukšlė, didesnis tarpas tarp 1-o ir 2-o pėdos piršto, trumpas kaklas, žemas ūgis. Tačiau kiekvienas žmogus, turintis Dauno sindromą, yra unikalus – vienas gali turėti tik vieną ar kelis iš minėtų bruožų, o kitas – ir daugiau. Labai svarbu apie tai kalbėti, kad suvoktume, jog mes visi esame unikalios asmenybės su  skirtinga išvaizda ir skirtingais gebėjimais.

Minint Pasaulinę Dauno sindromo dieną, išreiškiant palaikymą bei toleranciją Dauno sindromą turintiems žmonėms ir jų šeimoms visame pasaulyje organizuojama ,,Spalvotų kojinių“ akcija, kuri simbolizuoja kitoniškumą.

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazijos 1–8 klasių mokiniai aktyviai įsitraukė į Pasaulinės Dauno sindromo dienos minėjimo akciją ,,Nenurašau, o palaikau“ ir šią dieną mūvėjo skirtingas kojines. Ilgosios pertraukos metu didelis būrys mokinių ir mokytojų, palaikančių šią akciją, susirinko į progimnazijos sporto salę bendrai nuotraukai. Taip pat mokiniai žiūrėjo ir aptarė socialinį filmuką apie Dauno sindromą.

Džiaugiamės visos progimnazijos bendruomenės aktyvumu ir linkime tolerancijos bei vienybės.

 

 

Vyresnioji socialinė pedagogė Olivija Barzdaitienė

 

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą