Balandžio 14 dieną Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centro Beatričės Kleizaitės-Vasaris galerijoje buvo pristatomos mokymo priemonės (kompaktinės plokštelės ir mobilioji aplikacija) „Gražiausios lietuvių liaudies pasakos“ ir „Lietuvių liaudies lopšinės“. Šias mokymo priemones kūrė ir pristatė Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos pedagogai. Priemonių turinį parinko ir sudarinėjo, skaitė pasakas ir dainavo lopšines neformaliojo ugdymo organizatorė Eglė Alenskaitė.
Vyresnioji dailės mokytoja Ernesta Boželytė – Liobienė pasakas ir lopšines susiejo su spalvomis, iliustracijomis, kurios panaudotos kompaktinių plokštelių ir mobiliosios aplikacijos kūrime. Mobiliąją aplikaciją „Pasakos ir lopšinės“ sukūrė vyresnysis tikybos mokytojas Artūras Lazauskas.
Mokymo priemonėje sutilpo 10 gražiausių lietuvių liaudies pasakų ir 8 lopšinės. Pasakos skaitytos iš knygų „Gražiausios lietuvių pasakos“ I ir III tomo. Tai Jono Basanavičiaus, Simono Daukanto, Antano Giedriaus, Stasio Tijūnaičio ir Jono Balio užrašytos lietuvių liaudies pasakos. Jos skirtingos turiniu, pamokymais, vienos su tiesiogine kalba, kitos be jos, trys pasakos yra su dainuojamaisiais intarpais. Įdainuotos lopšinės iš lietuvių liaudies dainyno, tautosakininko Jauniaus Vyliaus rinktinės ir Eglės Alenskaitės asmeninio archyvo. 6 lopšinės užrašytos Suvalkijoje, 1 – Šeduvos krašte ir 1 – Švenčionių rajone.
Mokymo priemonė pradėta kurti 2015 metų pabaigoje, o baigta 2016 metų pradžioje. Tad, mokyklos pedagogai turėjo laiko šią priemonę pritaikyti praktikoje. Priemonės pritaikymą ugdyme pristatė pradinių klasių mokytoja metodininkė Irena Šverčiauskienė, kuri kalbėjo apie pasakų ir lopšinių įtaką skatinant meninę raišką, kalbos turtinimą ir kūrybiškumą. Taip pat demonstravo video medžiagą, kurioje mokymo priemonės naudojimas pritaikomas pradinio ugdymo procese Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje.
Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinė mokykla pasidalino savo darbo rezultatais su kitų ugdymo įstaigų pedagogais – visiems atvykusiems į pristatymą dovanojo kompaktines plokšteles ir demonstravo, kaip parsisiųsti mobiliąją aplikaciją. Šią priemonę galima naudoti ne tik ugdymo, bet ir asmeniniams tikslams.
Taigi aplikaciją į savo išmaniuosius telefonus galima nemokamai parsisiųsti iš Google Play parduotuvės arba apsilankius mokyklos internetiniame puslapyje https://www.stankeviciaus.lt/index.php/veikla/mobilioji-aplikacija-pasakos-ir-lopsines
Pradinių klasių metodinės grupės pirmininkė Reda Pažėrienė
Nuotraukos Giedrės Alenskienės
{gallery}renginiu_nuotraukos15/lopsine{/gallery}