Menu Close

Integruotos biologijos-medicinos mokslų pamokos septintokams „Pirmosios pagalbos teikimas“

Pirmosios pagalbos reikšmė yra labai svarbi, nes greitosios pagalbos medikai ne visada suspėja žaibiškai atvykti į nelaimės vietą, todėl nelaimingo atsitikimo baigtis dažnai būna gyvybės ir mirties klausimas, kuris iš esmės priklauso nuo mūsų pačių. Sugaištas laikas gali būti lemiamas nukentėjusio žmogaus gyvybei. Pirmiausia šalia nukentėjusiojo atsiduria ne medikai, o nelaimės vietoje esantys žmonės – suaugusieji, vaikai. Todėl labai svarbu nuo pat mažens vaikus mokyti suteikti pirmąją pagalbą ir šias žinias nuolat gilinti bei atnaujinti.

7a, 7b, 7c klasių biologijos pamokas paįvairino visuomenės sveikatos centro specialistė Evelina. Vienas iš integruotų biologijos-medicinos mokslų pamokų tikslų – pasirūpinti, jog pirmos pagalbos mokymai mokiniams  suteiktų ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių. Pamokose  stengėmės pateikti kaip įmanoma daugiau praktiškų, kasdienėse situacijose pritaikomų patarimų. Mokiniai darė dirbtinį kvėpavimą manekenui, tvarstė dirbtines žaizdas, iš kurių bėgo dirbtinis kraujas, mokėsi naudoti turniketą. Praktiškai išbandė, kaip padėti užspringusiam, apalpusiam žmogui.

Kiekvienas iš mūsų gali susidurti su įvairiausiomis situacijomis, kuriose svarbu nepasimesti ir nedelsiant pradėti gaivinimą, kad išgelbėtum žmogaus gyvybę. Mokėti suteikti pirmąją pagalbą – kiekvieno žmogaus pilietinė pareiga.

Aušrinė Motūzienė

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą