Šeimų vakarai meno terapijos užsiėmimuose

 

progimnazija virselis

Šeimų vakarai meno terapijos užsiėmimuose

DSC 0544Asociacija Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos klubas, įgyvendindamas projektą „Pozityvi tėvystė ir vaikų užimtumas“, spalio mėn. pakvietė tėvelius į pozityvios tėvystės mokymus, o lapkričio 15 d. prasidėjo meno terapijos ir relaksacijos užsiėmimai.

Mokymų metu tėveliai mokosi geriau pažinti save ir savo vaikus, valdyti nepriimtiną vaikų elgesį be prievartos, bet mokant prisiimti elgesio pasekmes; kalbėti su vaikais, mokėti juos išgirsti; konstruktyviai spręsti šeimoje kylančius konfliktus; ugdyti vaiko atsakomybę, savarankiškumą ir kt.

Meno terapijos ir relaksacijos užsiėmimuose, kuriuose tėvai dalyvauja kartu su vaikais, lavinamas emocinis intelektas. Emocinis intelektas – tam tikros žmogaus savybės, galimybė suprasti savo emocijas ir jų poveikį gyvenimui, motyvacijai, išgyvenamų emocijų priežastis, kitų žmonių emocijas ir jų atsiradimo priežastis. Emocinis intelektas padeda harmoningai bendrauti su kitais ir suprasti save. Vaikams svarbu ne tik eiti į mokyklą, atlikti jiems patikėtas pareigas, bet ir gebėti suprasti savo norus, poreikius ir polinkius, kuriuos realizuojant jaučiamas pasitenkinimas ir laimė. Suaugusiems taip pat svarbu mokėti atsigręžti į savo vidų, pilnai įsisąmoninti tai, ką išgyvename, jaučiame, prisiminti norus ir svajones. Į tai ir bandome atsigręžti meno terapijos užsiėmimuose.

Pozityvios tėvystės mokymus veda psichologė Gitana Tamulynienė. Kartu su psichologe Violeta Altuchova ji laukia šeimų ir meno terapijos užsiėmimuose.

Parengė vyresnioji socialinė pedagogė Rasa Ūkelienė