Sveikata visus metus

 

 intro ruduo19

Sveikata visus metus

Saugus ir sveikas

                           3Sužinoję spalio mėnesio iššūkį „Saugus ir sveikas“ (projektas „Sveikata visus metus“) nusprendėme į pagalbą pasikviesti pradinių klasių mokytoją metodininkę Redą Pažėrienę. Ši mokytoja su savo kolegėmis jau daugiau nei 15 metų ruošia mokinius „Šviesoforo“ konkursui. Prieš kelerius metus šio konkurso nacionaliniame etape mūsų mokyklos pradinukai iškovojo 1 vietą.

                             Mokytoja mielai sutiko mums padėti. Užsiėmimo metu mokiniai buvo suskirstyti į šešias komandas.

Skaityti daugiau...

„Draugui ištiesk tik švarią ranką“. Emocinės ir fizinės sveikatos darna

                             Toks buvo rugsėjo mėnesio iššūkis 6a klasės mokiniams, dalyvaujantiems projekte „Sveikata visus metus“.

                             Po trumpo aptarimo, kaip dažnai reikia plautis ranka, kaip tai teisingai daryti bei kokie pavojai tyko nesilaikantiems higienos, buvo pasidalinta mintimis, kas tai yra emocinės ir fizinės sveikatos darna.

Mokiniai vienbalsiai nuspendė, kad tai yra pasitikėjimas draugu. Kiekvienas mokinys gavo lapą, kuriame pildė savo gerąsias savybes, rašė, kodėl juo galima pasitikėti, kodėl jis yra gera(s) ir patikimas draugas. Vėliau šie lapai buvo sulankstyti ir sudėti į bendrą indą. Tada vyko įdomioji dalis – patikrinimas, - ar vaikai rašydami apie save nemelavo. Kiekvienas mokinys burtų keliu išsitraukė klasės draugo aprašymą ir slapta savaitę stebėjo, ar tikrai jis taip elgiasi, kaip parašyta, ar tikrai yra patikimas draugas ir bendraklasis. Po savaitės buvo atskleista, koks draugas buvo stebėtas ir ar tikrai jis yra patikimas draugas.

                             Šis iššūkis buvo ne tik pasitempimas savaitei, bet ir puikių emocijų šaltinis spėliojant, kuris bendraklasis save taip apibūdino.

                             6a klasės auklėtoja Rita Dijokienė