EKO mokyklų tinklas

 

narcizai 2021

Aplinkosauginė konferencija mokiniams „Įdomioji ekologija“

 1Kovo 4 d. Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazijos 7 - 8 mokiniai, paskatinti biologijos mokytojų A. Motūzienės ir R. Dijokienės, dalyvavo aplinkosauginėje konferencijoje „Įdomioji ekologija”. Konferenciją organizavo pirmoji ir didžiausia Lietuvoje licencijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“.

Konferencijos tikslas - supažindinti mokinius su ekologijos principais bei pasidalinti jų pritaikymo kasdienybėje idėjomis.

Skaityti daugiau...

Virtualus sniego (ledo) skulptūrų festivalis

152074779 2224406117690894 4462696578001805129 nNutirpo sniegas, tad baigėsi virtualus sniego (ledo) skulptūrų festivalis. Nuoširdžiai dėkoju visiems dalyvavusiems. Tikiuosi, kad lipdydami meno kūrinius iš sniego puikiai praleidote laiką gryname ore. O kūrinių būta labai daug ir įvairių pilys, sniego nameliai (kai kurie net su apšvietimu), kirmėlės, aštuonkojai, vėžliai ir, aišku, seniai besmegeniai.

Skaityti daugiau...

EKO aplankalas knygai

Gamtos mokslų metodinė grupė ir biologijos mokytoja A. Motūzienė rudenį organizavo akciją „EKO aplankalas knygai“. Mokiniai buvo skatinami bent vieną knygą, sąsiuvinį ar pratybas aplenkti ne plastikiniu, o draugišku aplinkai aplankalu. Mokiniai buvo labai aktyvūs ir kūrybingi, knygas lenkė aplankalais iš laikraščių, tapetų, atliekamo dovanų popieriaus, medžiagos, senų rūbų, reklaminių lankstinukų, servetėlių, nustebino aplankalais net iš tualetinio popieriaus. Dėkoju technologijų mokytojai R. Dijokienei už paskatinimą ir pagalbą gaminant ekologiškus aplankalus, taip pat 3c klasės mokiniams ir jų mokytojai J. Gudynienei.

Tikiuosi, jog ši akcija taps tradicinė. Juk EKO mokyklos pagrindinis tikslas aktyviai veikti, siekiant aplinkos išsaugojimo.

 

Biologijos mokytoja A. Motūzienė

Eko žibintų gaminimas „Įžiebk kalėdinę švieselę“

  1Tai medžiaga, kurią galima perdirbti neribotą kiekį kartų. Išmetus netinkamai į aplinką, irimas gali užtrukti iki 900 metų. Kai kurie mokslininkai teigia, kad šis laikotarpis gali būti ir ilgesnis - net ir iki 1 mln. metų. Tai stiklo duženos. Patekusios į perdirbimo įmones perrūšiavimo linijoje jos atskiriamos nuo įvairių priemaišų bei išrūšiuojamos pagal spalvą. Iš rūšiavimo linijos stiklo duženos patenka į trupintuvą, kuriame yra susmulkinamos ir sveriamos: taip paaiškėja, kokių medžiagų – smėlio, dolomito ar dažiklių - reikės lydymo krosnyje. Iš pilnai išlydyto stiklo masės yra išspaudžiami stiklo lašai, kurie nukerpami specialiomis žirklėmis ir nukreipiami į formavimo mašiną, kurioje suformuojami nauji stiklo gaminiai.

Skaityti daugiau...