Psichosocialinio švietimo diena

intro narcizai20

Psichosocialinio švietimo diena

20161109 120454Mūsų mokykloje yra įgyvendinamas Marijampolės savivaldybės jaunimo užimtumo programos projektas ,,Parodykim, ką galim“. Šio projekto veiklomis siekiama  stiprinti mokinių savivaldą, kuriama erdvė ugdyti kūrybingą, savimi pasitikintį ir gebantį visapusiškai komunikuoti žmogų.

Projektas pasižymi veiklų įvairove, skirta atskleisti mokiniams asmeninius ir bendravimo įgūdžius, skatinančius kuo aktyviau veikti mokinių savivaldoje. Taip pat atskleisti mokyklos talentus, skatinant jaunimą organizuoti, kurti, eksperimentuoti, improvizuoti bei nebijoti rodyti savo kūrybą ir gebėjimus viešai. Veiklų metu stengiamasi įtraukti kiekvieną mokyklos mokinį į kokybiškai naujais santykiais grįstos, saugumą užtikrinančios mokyklos kultūros kūrimą. Juk mokykla, tai vieta, kurioje galima išmokti dirbti komandoje, tapti lyderiais, atstovauti daugumai, o ne tik asmeniniams interesams. Todėl lapkričio 9 d. mokykloje buvo organizuojama psichosocialinio švietimo diena. Šio renginio pagrindinė mintis - ,,Komandinio darbo svarba ir jo formavimas“. Užsiėmimus vesti susirinko Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų socialiniai pedagogai ir psichologai. Juose dalyvavo 3 – 10 klasių mokiniai. Kartu su lektoriais vaikai mokėsi atpažinti ir tinkamai reikšti emocijas, aptarė konflikto sprendimo žingsnius, mokėsi atrasti savo stipriąsias puses, stiprino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, kalbėjo apie savo karjeros planavimą.

Džiugu, kad užsiėmimus vesti susirinko didelis būrys psichologų ir socialinių pedagogų. O mūsų mokyklos mokiniai patyrė daug gerų emocijų, pasisėmė žinių ir patobulino įvairias kompetencijas.

Socialinė pedagogė Olivija Barzdaitienė