Kviečiame skaityti

 

ruduo 2020 11

Kviečiame skaityti


         virselis Maloniai kviečiame susipažinti su nauju elektroniniu leidiniu „Lietuvių kalbos dienų renginiai”
, kurį parengė V. Mykolaičio-Putino muziejus. Leidinyje pristatomi 2019-2020 m. vykę muziejaus renginiai: eilėraščio, skirto lietuvių kalbai, konkursas bei Lietuvos mokinių esė konkursas „Gimtosios kalbos šaltiniai “. Renginiuose dalyvavo ir mūsų mokyklos 7b klasės mokiniai Milda Švirinaitė ir Edis Krupinskas, 5a klasės mokinė Evita Čekauskaitė. Juos ruošė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Irena Ūkelienė.

         Leidinyje rasite prizinių vietų laimėtojų kūrybinius darbus, kurie leis ne tik pajusti gimtosios kalbos meilę, bet ir suvokti jos išsaugojimo bei puoselėjimo būtinybę.

        Taip pat paskaitysite komisijos narių - Marijampolės savivaldybės administracijos kalbos tvarkytojos Zinos Eklerienės bei Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centro metodininko Vyganto Dilio - kalbas, pristatančias esė darbų rašymo privalumus ir trūkumus, kūrybinio mąstymo gaires. Sužinosite, kaip gimtosios kalbos svarbą savo tekstuose akcentavo lietuvių literatūros klasikas V. Mykolaitis-Putinas. Leidinio rengėjai sako: „Mes visi kartu savo darbais galime kurti odę Gimtajai kalbai, savo Tautai ir Valstybei”. Malonaus skaitymo.
Susipažinti su leidiniu galite čia:

http://www.marijampolesmuziejus.lt/images/M_images/pdf/lietuviu_kalbos_dienu_renginiai.pdf

Bibliotekos informacija