Projektas „Bendrojo ugdymo mokytojų bendrųjų ir dalykinių kompetencijų tobulinimas. Inovacijų išbandymas”

 

progimnazija virselis

Projektas „Bendrojo ugdymo mokytojų bendrųjų ir dalykinių kompetencijų tobulinimas. Inovacijų išbandymas”

20200207 094424Mokykla – tai vieta, kurioje mokiniai gali atrasti visas galimybes išbandyti savo pomėgius ar atskleisti talentus. Kaip rodo dauguma edukacinių tyrimų, kūrybiškumas yra esminis mokymosi aspektas ir tolimesnių pasiekimų pagrindas. Šiuolaikinis pasaulis reikalauja iš žmogaus jau nuo pat mažens pasiūlyti kažką inovatyvaus, sukurti kažką naujo. Nepriklausomai nuo mokinio pomėgių, jam turėtų būti sudarytos galimybės nedvejojant įgyvendinti visus norimus projektus.

2019-2020 m. m. mūsų mokykla dalyvauja Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamame projekte „Bendrojo ugdymo mokytojų bendrųjų ir dalykinių kompetencijų tobulinimas. Inovacijų išbandymas”.

Pavasarį iš 22 šalies mokyklų Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinė mokykla buvo atrinkta drauge su Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija, Ignalinos gimnazija, Utenos Vyturių progimnazija išbandyti menų ir technologijų ugdymo proceso inovacijas.

Nuo sausio iki gegužės mėnesio technologijų ir dailės mokytojai turi puikią galimybę ugdymo procese išbandyti inovacijas, kurios padėtų įgyvendinti menines bei technologines idėjas. Turime galimybę išbandyti 3D tankių medžiagų spausdinimo spausdintuvą Delta Wasp 2040 su specialia spausdinimo galvute bei degimo krosnele. Šiuo spausdintuvu galima kokybiškai spausdinti keramikos, molio, porceliano ir kitų medžiagų gaminius. Taip pat turime galimybę išbandyti ir įprastą 3D spausdintuvą Makerbot Replicator+ plastiko gaminiams spausdinti. Technologijų ugdymui pateiktos 3 ašių kompiuteriu valdomos The Cool Tool staklės. Vaikams nepavojingos konstrukcijos leis lengvai ir saugiai įgyvendinti įvairias technologijų ugdymo proceso užduotis ir projektus. Taip pat gauti 6 vienetai The Cool Tool metalo staklių „Aštuoni viename“. Komplekte yra visos dalys, kurių reikia norint sukonstruoti vienas iš šių staklių: metalo tekinimo stakles, horizontaliąsias frezavimo stakles, medžio tekinimo stakles, centrinio gręžimo stakles, elektrinį siaurapjūklį, šlifavimo stakles, rankinį gręžtuvą arba rankinį šlifuoklį. Taip pat labai džiaugiamės SMART interaktyviuoju ekranu, kuris puikiai pagelbėja pamokų vizualizacijai, suteikia galimybę žaismingiau, įvairiau pažvelgti į įprastus dalykus.

Sausio – vasario mėnesiais dailės mokytoja E.Boželytė – Liobienė ir technologijų mokytojai R.Dijokienė, R.Jušinskas ir P.Kučinskas dalyvavo projekto koordinatorių surengtuose mokymuose, kur buvo suteikta visa reikiama informacija ir galimybė pirmiausia patiems susitverti ir išbandyti visas gautas inovacijas. Šiuo metu su naujomis technologijomis supažindinami ir mūsų mokyklos mokiniai, kurie turės galimybę patys išbandyti inovacijas. Tereikia tik noro ir viskas yra įgyvendinama. Todėl raginame būti kūrybingais ir aktyviais

Dailės mokytoja Ernesta Boželytė - Liobienė