Europos kalbų diena

 

progimnazija virselis

Europos kalbų diena

IMG 20190926 101943 resized 20190927 100102451Rugsėjo 26-ąją Rimanto Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje, kaip ir visoje Europoje, buvo švenčiama Europos kalbų diena.

Šiais metais pradinių klasių mokiniai turėjo ypatingą užduotį - keliavo po Europą dviračiu. Kelionės tikslas buvo nuvykti į pasirinktą šalį ir ant dviračio rato nupiešti vėliavą, o lagamine parsivežti įdomios informacijos. Ir jiems puikiai pavyko. Į mūsų mokyklą atkeliavo lagaminai iš Didžiosios Britanijos, Graikijos, Belgijos, Prancūzijos ir Italijos.

5 – 8 klasių mokiniai dalyvavo užsienio kalbų dainų konkurse „Atspėk kalbą“. Mokiniams buvo paruošta 15 dainų įvairiomis kalbomis, ir jie turėjo atspėti, kokia kalba ši daina buvo atlikta. Mokiniai taip pat turėjo galimybę susitikti su Europe Direct Marijampolės centro vadove Vaida Burbiene, kuri mokiniams plačiau papasakojo ne tik apie Europos, bet ir apie pasaulio kalbas.

Johanas Volfgangas Gėtė sakė, kad „tas, kuris nemoka svetimų kalbų, nesupranta ir savosios“, tad tikiuosi, kad ši kalbų įvairovės diena buvo puiki proga patobulinti ir užsienio kalbų, ir gimtosios kalbos gebėjimus.

Vyresnioji anglų kalbos mokytoja Daiva Veselgienė