Norite pažinti kaimynus – aplankykite juos

 

 edited introbal

Norite pažinti kaimynus – aplankykite juos

20181016 141414Spalio 16 dieną 7a, 8a ir 9 klasių mokiniai su savo mokytojais Artūru Lazausku, Daiva Veselgiene ir Jurgita Papečkyte vyko į edukacinę – pažintinę kelionę po Lenkijos Respubliką. Ekskursiją pradėjome Šveicarijos kaime aplankydami sūduvių - jotvingių pilkapyną. Sužinojome, kas tokie buvo jotvingiai ir kaip glaudžiai jie susiję su mūsų kraštu.

Tada atvykome į Suvalkus. Apžiūrėjome Suvalkų apskrities muziejaus dvi ekspozicijas: sūduvių - jotvingių ir dailininko A.V. Kovalskio tapybos darbų. Taip pat lankėmės Suvalkų miesto centre, šiek tiek papramogavome ieškodami pasislėpusių nykštukų statulėlių, kurių mieste suskaičiuojama apie dešimt...

Papietavę nuvykome į Vygrių nacionalinį parką. Kadaise šiuose kraštuose mėgo medžioti Vytautas Didysis, Jogaila ir Žygimantas Augustas. Apžiūrėjome etnografinę sodybą, susipažinome su vietinių gyventojų kultūra, gyvenimo būdu, pasivaikščiojome pažintiniu - gamtiniu taku. Stary Folwark miestelyje aplankėme Vygrių nacionalinio parko muziejų. Čia susipažinome su Sūduvos gamta, su Sūduvos aukštumoms būdingais gyvūnais ir ežerų gyventojais.

Iš muziejaus nukeliavome į Vygrių kamaldulių vienuolyną. Jame apžiūrėjome eremitoriumą, uždarą kamaldulių namelių kompleksą, popiežiaus Jono Pauliaus II kambarį. Iš Vygrių vykome į Seinus.

Seinuose aplankėme buvusią Seinų kunigų seminariją ir garsiąją katedrą. Sužinojome, kuris garsus mūsų krašto žmogus glaudžiai susijęs su Seinų miestu. Kupini įspūdžių vakare grįžome į Marijampolę.

Suvalkų kraštas – mūsų artimiausi kaimynai. Dažnai į jį žvelgiame skeptiškai. Požiūrį gali pakeisti tik noras pažinti ir patikrinti patirtis. Visiems siūlome pabandyti. O mus kaimynai tikrai nustebino savo turtinga istorija ir gamta. Pažinti šį kraštą padėjo gidas Arūnas Kapsevičius. Ačiū jam už įdomius pasakojimus.

8a klasės auklėtoja Jurgita Papečkytė