Spalio 10-oji – Pasaulinė psichikos sveikatos diena

 

 edited introbal

Spalio 10-oji – Pasaulinė psichikos sveikatos diena

DSC 12371Mokykloje nuo 2012 m. įgyvendinamas tęstinis projektas „Sveikatos taku“. Šiais mokslo metais projekto tikslu pasirinkome mokinių psichinės sveikatos stiprinimą, ugdant emocinį ir dvasinį atsparumą, vykdant patyčių ir smurto prevenciją bei kuriant saugią ir sveiką mokymosi aplinką. Viena iš suplanuotų projekto veiklų – Pasaulinės psichinės sveikatos dienos minėjimas. Pagal Pasaulio Sveikatos Organizacijos apibrėžimą psichikos sveikata yra emocinis ir dvasinis atsparumas, kuris leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte.

Spalio 11 d. ilgosios pertraukos metu vyko akcija „Pasimatuok gerą nuotaiką!“. Mokinių, mokytojų ir kitų mokyklos darbuotojų paprašėme įvertinti savo nuotaiką, dalijome patarimus, kaip saugoti psichinę sveikatą, įveikti stresą, ieškojome geros nuotaikos recepto. Į akcijos organizavimą įsitraukė nemažai mokinių. Dėkojame 5a klasės mokinėms Godai Benevičiūtei ir Aurėjai Trečiokaitei, 6b klasės mokinėms Denisai Česaitytei, Orestai Gražulytei ir Melitai Mikelionytei, 7a klasės mokinei Sigai Balakauskaitei, 8a klasės mokiniams Armantei Mickutei, Gabijai Bertai Šližauskaitei ir Rokui Ūkeliui, 8b klasės mokinėms Ievai Žalnieraitytei ir Julijai Aniščenko, 9 klasės mokinėms Auksuolei Darmavičiūtei, Gretai Kašinskaitei ir Rasai Milčiūtei.

Įvertinę akcijos rezultatus pamatėme, kad mūsų mokyklos bendruomenė šiandien jautėsi džiugiai, o dažniausiai paminėtas komponentas geros nuotaikos receptuose buvo šypsena. Nusišypsokime sau, aplinkiniams, dovanokime dėmesį vienas kitam, padėkime ir nepamirškime padėkoti – juk kartais tik tiek ir tereikia, kad pasijaustume geriau!

Vyresnioji socialinė pedagogė Rasa Ūkelienė