Tradicinis susitikimas dieninėje vaikų vasaros poilsio stovykloje ,,Sveikuolių vasarėlė“

 

 intro pavasaris19

Tradicinis susitikimas dieninėje vaikų vasaros poilsio stovykloje ,,Sveikuolių vasarėlė“

20180605 085101Jau tryliktus metus iš eilės Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje buvo organizuojama dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla ,,Sveikuolių vasarėlė“. Džiaugiamės, kad kiekvienais metais čia susirenka nemažas būrys vaikų, norinčių aktyviai ir turiningai praleisti laiką. Joje poilsiavo 1 – 4 klasių mokiniai. Stovykloje 5 dienas trijose grupėse ilsėjosi 65 vaikai.

Kiekvieną dieną mokiniai buvo užimti socialiai naudinga veikla, kurią vykdėme pagal mokyklos direktoriaus patvirtintas stovyklos grupių veiklos programas.

Stovyklos veiklas pradėdavome rytine mankšta, kurią vedė pradinių klasių mokytojos Reda Pažėrienė ir Vaida Žukauskienė.

Birželio 4 dieną visi stovykloje poilsiaujantys vaikai dieną praleido kartu. Keliavome į Marijampolės kino teatrą ,,Spindulys“ žiūrėti filmo. Grįžę į mokyklą aptarėme matytą filmą, vaikai žaidė kvadratą, pildė stovyklos dienoraštį.

Birželio 5 – 7 dienomis kiekvienos grupės vaikai buvo užimti skirtinga veikla. Stovyklautojams buvo surengtos išvykos į Prienų krašto muziejų. Jame vaikai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose ,,Lino kelias“ ir ,,Duonos kelias“. 1 – 2 klasių mokiniai susipažino su linininkystės atsiradimo ir vystymosi istorija. Išsiaiškino linų svarbą lietuvių gyvenime. Taip pat susipažino su įvairiais darbo įrankiais, skirtais linui apdirbti. Vaikai sužinojo visą lino kelią nuo linų sėjimo, nuėmimo, stiebelių surišimo į pėdą iki įvairių raštų audinių audimo. Praktinės užsiėmimo dalies metu pabandė minti linus, juos brukti, šukuoti, verpti, apžiūrėjo audimo stakles. Kiekvienas paragavo sėmenų. O 3 – 4 klasių mokiniai išklausė pasakojimo apie senovėje keptą duoną. Kiekvienas praktiškai išbandė duonos minkymą, duonos kepalėlio formavimą ir kepimą.

Skirtingomis dienomis visos stovyklautojų grupės lankėsi Perkūno name Kaune. Jame vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Viduramžių kultūros atspindžiai: mada ir šokis“. Programos metu vaikai sužinojo, kiek daug dalykų apie mūsų kultūrą ir įsitikinimus gali atskleisti mūsų apranga. Užsiėmimo metu buvo pristatoma viduramžių drabužių mada, per kurią atsiskleidžia to meto tikėjimas, gyvenimo būdas, padėtis visuomenėje, ir netgi svarbiausi to meto įvykiai. Vaikai mokėsi viduramžių šokio.

Taip pat vaikai lankėsi Marijampolės sporto mokykloje. Baseine ne tik buvo smagu pažaisti, pasimaudyti, bet ir prisiminti, kaip reikia plaukti ir saugiai elgtis vandenyje.

Birželio 8 d. visi stovyklautojai vyko į Trakėnų mini zooparką. Jame susipažino su įvairiomis gyvūnų rūšimis, sužinojo, kuo gyvūnai minta, taip pat pramogavo zooparke įrengtose žaidimų aikštelėse. Mokiniai grįžo kupini įspūdžių.

Stovyklos uždarymo renginyje vaikai dalijosi patirtais įspūdžiais, išsakė savo patirtas emocijas, pildė anketas apie stovykloje organizuotas veiklas. Jų nuomonė apie stovyklą tik pati geriausia. Atsisveikinant kiekvienas stovyklautojas buvo apdovanotas padėkos raštu už gerą nuotaiką ir puikų dalyvavimą stovykloje.

Tėvai taip pat džiaugėsi aktyviu vaikų užimtumu ir organizuotomis įvairiomis edukacinėmis veiklomis. Pasak jų, vaikai iš stovyklos grįždavo pilni įspūdžių ir labai pakilios nuotaikos. O mes džiaugėmės tokiu tėvų ir vaikų įvertinimu.

Kiekviena diena, praleista stovykloje, vaikams buvo įdomi ir prasminga. Mūsų stovyklautojai turiningai praleido laisvalaikį, įgijo įvairių žinių, ugdė sportinius, meninius, socialinius, pažintinius įgūdžius, veiklų metu patyrė daug teigiamų emocijų.

Mokykla dėkinga vaikų tėveliams už edukacinių veiklų apmokėjimą ir pedagogams, dirbusiems stovykloje.

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos

vyresnioji socialinė pedagogė Olivija Barzdaitienė