Edukacinė kelionė į Robotikos mokyklą

 

 intro wint18

Edukacinė kelionė į Robotikos mokyklą

        20180201 133156 Mūsų mokykloje vykdomo projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ metu  4b klasės mokiniai vasario 1 d. vyko į Robotikos mokyklą Vilniuje. Ekskursiją lydėjo mokytoja Gražina Vencienė ir socialinė pedagogė Olivija Barzdaitienė. Vaikai buvo geros nuotaikos, pilni smalsumo, tad ir kelionė neprailgo.

         Atvykus pirma pažintis buvo su 3D formato spausdintuvais „Ultimaker“. Mus lydintys specialistai papasakojo, kokios yra minėtų spausdintuvų galimybės, parodė atspausdintus įvairių pastatų maketų pavyzdžius. Paaiškino, kaip ir kokios medžiagos naudojamos. Pristatė droną, galintį skristi iki 100 km/h greičiu, ir robotą, parodė, kaip juos valdyti.

          Po teorinės-edukacinės dalies atėjo laikas ir praktiniams užsiėmimams, kurių su nekantrumu laukėme. Mokėmės suvaldyti šviesą ir atskleisti jos grožį. Darbavomės su LED lemputėmis, mokėmės jas sujungti, susipažinome su įvairiais jų panaudojimo būdais. Naudodami minikompiuterius Micro:Bit kiekvienas užprogramavome savo vardą arba pasirinktą žodį, keitėme jo mirksėjimo dažnį, kitus parametrus. Tai ugdė vaikų komandinio darbo, bendradarbiavimo ir komunikavimo įgūdžius, leido labiau pasitikėti savimi.

         Konstravimo ir programavimo užduotys padėjo pritaikyti turimas mokslo žinias, ugdė algoritminį mąstymą.

        Atsisveikinome su „sprogimu“, kuris vaikams labai patiko.  

Pradinių klasių mokytoja Gražina Vencienė