Ekskursiją į Lietuvos Respublikos Seimą

 

 intro wint18

Ekskursiją į Lietuvos Respublikos Seimą

20171228 135533 resizedMokiniai,  kurie gruodžio 13 d. dalyvavo  Moksleivių kūrybos centro organizuotame renginyje ,,Pažvelk į korupciją kitaip“, vyko į ekskursiją į Lietuvos Respublikos Seimą. Ją padovanojo renginio  iniciatorius, Marijampolės savivaldybės tarybos narys, Marijampolės savivaldybės antikorupcinės komisijos pirmininkas Valdas Pileckas.

           Išvykos metu mes susipažino su Lietuvos valstybės valdymo sistema, Parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūra. Sužinojome, kad Seimo rūmus sudaro trys pastatai. Pirmiausia aplankėme antruosius Seimo rūmus. Juose yra naujoji Seimo posėdžių salė, įkurdinta Seimo kanceliarija, pradedamos Seimo lankytojų ekskursijos. Šiuose rūmuose yra įrengtos darbo vietos žiniasklaidos atstovams: spaudos konferencijų salė, žurnalistų kambarys, interviu stendai. Vėliau apžiūrėjome naująją posėdžių salę. Gidė mums papasakojo, kur sėdi Seimo pirmininkas ir kur yra kairiųjų ir dešiniųjų  politinių frakcijų vietos. Po to lankėmės Kovo 11-osios akto salėje. Ji yra pirmuosiuose seimo rūmuose. Sužinojome, kur sėdi Prezidentė ir kiti Seimo nariai. Gidė mums papasakojo, kad būtent šioje salėje vyksta pagrindinės Lietuvai svarbios šventės ir minėjimai. Ekskursijos metu moksleiviai turėjo galimybę vesti Seimo posėdį, sužinoti įstatymų projektų svarstymo tvarką. Sužinojome, kad pirmadieniais Seimo nariai susitinka su rinkėjais, antradieniais ir ketvirtadieniais vyksta Seimo, o trečiadieniais ir penktadieniais – komitetų posėdžiai.

                             Po ekskursijos Seime nuvykome prie gražiausios Europos egles, aplankėme Rotušės aikštę, gėrėjomės šventiškai pasipuošusiu Vilniaus senamiesčiu. 

                               Išvyka mums paliko labai didelį įspūdį. Ši kelionė į Lietuvos Respublikos Seimą buvo išties įdomi ir svarbi. Ką gali žinoti, gal kada mums teks ten sugrįžti ne kaip mokiniams, atvykusiems į ekskursiją, o kaip Seimo nariams.

 8 a klasės mokinė Myru Gabrielė