Mes už draugiškumą, pagarbą ir vienybę!

 

 18 intro

Mes už draugiškumą, pagarbą ir vienybę!

20170324 114334Kovo 20-24 d. vyko „Vaikų linijos“ inicijuota akcija „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Jos tikslas – keisti visuomenės nuostatas iš palankių patyčioms į nepalankias. Prie šios gražios akcijos kasmet prisijungia ir mūsų mokykla.

Visą savaitę mokyklos kabinetų duris puošė mūsų kurti akcijos simboliai – du žmogeliukai, susikibę rankomis ir skleidžiantys žinią apie draugystę.

Aktyvūs pirmokėliai savo kurtais delniukais papuošė draugystės medį, o antrų – ketvirtų klasių mokiniai rašė laiškus draugams. 6 – 7 klasių mokiniai žiūrėjo ir aptarė filmus apie elektronines patyčias bei saugų elgesį internetinėje erdvėje. Visos 5 – 10 klasės kūrė vertybių plakatus, kurie papuošė stendą antrame aukšte. Supratome, kad mūsų mokiniams svarbios tokios vertybės kaip šeima, draugai, pagarba, pagalba vienas kitam, atidumas, pasiaukojimas, teisybė, vieningumas...

Kovo 24-ąją baigdami „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ ir pradėdami akciją „Aš neskriaudžiu kitų. Prisijunk ir tu!“ į dangų paleidome balionus, taip visiems paskelbdami žinią, kad mūsų mokyklos bendruomenė yra už draugiškumą, pagarbą ir vieningumą.

Niekas neturi teisės skriausti kito. Prisiminkime tai kasdieną ir neleiskime plisti patyčių virusui. Savaitė baigėsi, bet mes ir toliau kasdien mokykloje būsime kartu. Todėl draugaukime vieni su kitais, ne tik pasidžiaukime laimėjimais, bet ir pasiguoskime ištikus nesėkmei. Neleiskime skriausti silpnesnių, padėkime jiems, praneškime suaugusiems. Gerbkime vienas kito nuomonę, jausmus, tausokime vieni kitų sveikatą, daiktus. Būkime tolerantiški šalia esantiems. Juk kiekvienas esame skirtingi, tačiau tuo pačiu išskirtiniai ir labai vertingi. Saugokime vieni kitus.

Vyresniosios socialinės pedagogės Olivija Barzdaitienė ir Rasa Ūkelienė